Dovolte mi začít informačním blokem o prospěšnosti skořice na naše zdraví :-) Jen stručně - skořice pomáhá snižovat cholesterol a hladinu cukru v krvi, bojuje proti celulitidě a zlepšuje trávení. Má ještě více blahodárných účinků, tak jestli vás to zajímá, tak se můžete podívat třeba sem. Doporučená denní dávka skořice jsou 3 gramy (čajová lžička). Na tento recept budeme skořice potřebovat trochu víc.

Ingredience:
Těsto: 400 g polohrubé mouky (já jsem pekla z hladké a bylo to v pořádku), 1/2 kostky droždí, 200 ml vlažného mléka, 40 g cukru, 70 g změklého másla, 1/4 lžičky soli, 2 lžičky skořice

Náplň:100 g změklého másla, 70 g cukru, 1 lžíce skořice

Do mouky uděláme důlek a rozdrobíme do něj droždí. Přelijeme trochou mléka a smícháme s droždím. Necháme asi 10 minut vzejít. Přidáme ostatní přísady do těsta a všechno zpracujeme. Necháme 20 minut přikryté vykynout na teplém místě. Těsto vyválíme na pomoučněné ploše na obdélník velikosti 30x70 cm.

Smícháme přísady do náplně, natřeme na těsto. Z delší strany srolujeme, nakrájíme na plátky 5 cm tlusté a střed rolky stlačíme naplocho položeným příborovým nožem. Naskládáme na plech (ne moc blízko k sobě, při pečení se zvětší) vyložený papírem na pečení a necháme ještě asi 10 minut vzejít. Potřeme vejcem a pečeme asi 12 minut při 220 °C.
Já jsem recept dělala z poloviční dávky a bylo to na 8 ks./ I made only half of the amount, so I had 8 pcs. 


Let me educate you a bit about the benefits of cinnamon. It will be very brief - cinnamon helps to lower the level of cholesterol and blood sugar level as well. It reduces the cellulite and improves digestion process. There are plenty of more benefits, but I believe you can google it yourself. Recommended amount is 3 grams per day. You'll need a little more for this recipe. 

Ingredients:
Dough: 400 g all-purpose flour (I used plain and it was good as well), 1/2 cube of yeast, 200 ml lukewarm milk, 40 g of sugar, 70 g butter softened, 1/4 tsp salt, 2 tsp cinnamon

Filling: 100 g butter softened, 70 g sugar, 1 tbsp cinnamon

Crumble the yeast into the flour, pour a little of milk in and mix it with the yeast. Let it rest for 10 minutes. Add the remained ingredients and knead them all together into smooth dough. Let the dough prove for 20 minutes in warm environment. Then roll out the dough on floured surface into a rectangle 30x70 cm. 

Mix the ingredients for the filling, spread it on the dough and roll up the dough (take the longer side). Cut it in the 5 cm wide pieces, move on the baking tray (not very close to each other, they will rise in the oven) and flatten them. Let them rest for a 10 minutes, glaze them with an egg and bake them at 220 °C for 12 minutes.