Dobrý den :)
Pamatujete jak jsme pekli sušenky z černých fazolí? Zkoušel jste je někdo? Mně hrozně chutnaly. Tak jsem si říkala, proč vlastně něco neupéct i z cizrny, zvlášt po zkušenosti s cizrnovým chlebem, který byl moc dobrý. Tak jsem vyzkoušela cizrnový koláč s tvarohem a banánem a byl taky moc dobý. Ale sušenky byly ještě trochu lepší - to je asi tou čokoládou :D Sem ji ale můžete vlastně přidat taky :-). Při použítí bezlepkových ovesných vloček pak tento recept můžete považovat za bezlepkový.

Budete potřebovat: 
plechovka cizrny (400 gramová), 2 banány, 2 vejce, 100 ml mléka, 150 g bilého jogurtu, 150 g ovesných vloček, 1 prášek do pečiva, med/stevie/sirup/cukr na oslazení, tvaroh na náplň

Zceďte cizrnu a rozmixujte ji spolu s vejci, banány a mlékem v hladkou hmotu. Přidejte zbývající suroviny a dobře promíchejte. Buďte opatrní se slazením, protože banány to osladí samy o sobě, ale trochu tomu neuškodí :). Já jsem přidala zhruba vrchovatou lžíci medu ale vždycky to můžete ochutnat. Těsto by mělo být spíš hustší, takže kdyžtak přidejte více vloček/mléka. Potom nalejte polovinu hmoty na plech, potřete tvarohem a přikryjte druhou polovinou směsi. Pečte na 180°C asi 30 - 40 minut. Určitě to bude dobré i bez vrstvy tvarohu, potom pečte jen asi 20-30 minut. 


Good morning :)
Do you remember the black beans cookies we baked few weeks ago? Did you try them? I loved them, so I got an idea to bake something from chickpea as well. After I tried chickpea bread, which was great, I thought it is not so bad idea :). This pie is made of chicpea and bananas with quark filling and I enjoyed it as well, although the cookies were just a little better - probably because of the chocolate :D You can add chocolate here as well anyway. If you use gluten free oats, then the whole recipe is gluten free. 

You'll need: 
can of chickpea (400g one), 2 banans, 2 eggs, 100 ml milk, 150g yoghurt, 150 g oats, 2 teaspoons baking powder, honey/syrup/stevia/sugar, quark for filling. 

Drain the chickpea and blend it with bananas, milk and eggs until smooth. Then add the rest of the ingredients, be carefull with the sweeteners, cause bananas are alrady sweet. I think I put there one full tablespoon of honey, but you can always taste it :-). The batter should be rather thick, so in case it is not, add more oats/milk. Pour half of the batter in the tray, cover with layer of quark and add the second half of the batter. Bake it at 180°C for about 30-40 minutes. You can skip the step with quark and bake it as it is, it will take less time, probably about 20-30 minutes :-)